עורך דין להליכי גביה

עורך דין להליכי גביה

ישנם רבים בקרב הציבור הרחב שלא מודעים לכך שבמקרה שבו בוחרים לעבוד מול עורך דין להליכי גביה, החוב גדל באופן אוטומטי ובסופו של דבר התשלום עבור שכר טרחת עורך הדין יוצא מכיסו של החייב. בכל מקרה שבו שוכרים עורך דין להליכי גביה לצורך ניהול מקצועי של תיק הוצאה לפועל, גובה הסכום גדל בשני שלבים: בשלב הראשון עם פתיחתו של התיק ובשלב השני עם נקיטת הליכי הגביה. זוכים המוותרים על הזכות לשכור עורך דין להליכי גביה, יאלצו לבצע את מלאכת הגביה בכוחות עצמם וכמובן שלא יקבלו תשלום עבור שכר טרחת עורך הדין.

הבחירה בעבודה מול עורך דין לצורך גביית חוב היא לא רק בחירה חוקית וחכמה, היא גם הבחירה היעילה ביותר, בעיקר לטווח ארוך. במאמר שלפניכם נספק מספר סיבות נוספות בגינן מומלץ לפנות לייעוץ עם עורך דין להליכי גביה במקרה שבו ישנו צורך לגבות חוב.

 

עורך דין להליכי גביה

שיפור סיכויי הגבייה

באופן גורף הסיכוי לגבות את החוב בסיום התהליך משתפר משמעותית כשהזוכה מיוצג על ידי עורך דין בהשוואה לזוכה שמנסה לגבות את החוב בכוחות עצמו ללא סיוע מקצועי. לרשות עורך דין להליכי גביה עומדים עובדים רבים, שליחים וחוקרים המסייעים לו בהליך המורכב והמאתגר הזה. נציגי המשרד טורחים לבקר במשרדי ההוצאה לפועל מדי יום ובנוסף עורכי הדין הפועלים בתחום מחוברים בעזרת מערכת ממוחשבת למחשבי ההוצאה לפועל בצורה ישירה. באמצעות המערכת באפשרותו להגיש בקשות ולבצע עיקולים למשל בקלות רבה.

כמו כן המערכת מאפשרת לעורך הדין לעקוב אחרי ההתפתחות ולהתעדכן בצורה שוטפת בנעשה בתיק. עורך הדין לא נרתע ולא מתעייף גם במקרים שבהם מדובר בתהליך ממושך הנמשך שנים וגם כשמדובר בחייב קשה במיוחד. זוהי העבודה שלו להזיע ולהתאמץ, עבור הלקוח שלו.

פעולות גביה מיוחדות

חייבים רבים דואגים להבריח נכסים ולרשום אותם על שם קרובי משפחה או חברים שכן הם מתכוננים מראש לאפשרות שיעקלו להם את הנכסים שבבעלותם. אי לכך, כיום כבר אין די בביצוע פעולות שגרתיות לצורך גביית חובות ולמעשה ככול שהחייב מתוחכם יותר וככול שעומדת לו תקופה ארוכה יותר לצורך ביצוע פעולות מנע, כך יש לגלות ידע, מקצועיות ותחכום בניהול הליכי הגבייה לא רק נגד החייב אלא גם נגד כל אותם מעורבים שעושים עמו יד אחת.

מאחר והזוכה מבחינה חוקית כמעט לא מוגבל בטיב והיקף הפעולות שבאפשרותו לנקוט, הרי שחשיבה יצירתית במקרים רבים יכולה לסייע בהתמודדות עם התחבולות של החייב. עורך דין מקצועי שמקדיש את כל מרצו לתהליך, יכול להבין היכן מסתיר החייב את נכסיו, לבצע הערכה מושכלת מתוך ניסיונו ולתכנן אסטרטגיה חכמה ומוצלחת על מנת לפעול לצורך השגת הנכסים.

בין היתר עורך דין מקצועי יכול לעקל את כספי הפנסיה של החייב, לעקל מניות, להטיל עיקול לפני מתן אזהרה על נכסי החייב ועוד. חשוב להבין בהקשר זה כי ישנן פעולות רבות שעורך דין מנוסה מסוגל לבצע, שאינן מוכרות כלל לציבור הרחב.

גביה בהתאם להוראות החוק בלבד

עורך דין להליכי גביה מקדיש שנים רבות מחייו לצורך לימוד החוקים ומתוקף היותו עורך דין בישראל, הרי הוא כפוף לחוקי התנהלות ולקודים נוקשים של אתיקה. די בעובדות אלה כדי להבטיח את זכויותיו של הלקוח. ישנן אמנם חברות גביה רבות מספור שיכולות לסייע בגביית חובות, אך ברוב המקרים מדובר בחברות הפועלות באמצעים אגרסיביים מאוד.

כך לדוגמה ישנן חברות שנוהגות לאיים על החייבים בניגוד מוחלט למותר בחוק ולמעשה ללקוח אין שום דרך לדעת מה הן הטקטיקות שנוקטת החברה ומה הן אמות המוסר לפיהן היא פועלת. לעומת זאת עורך דין המעוניין לשמור על המוניטין האיכותי שלו יגבה את החוב תוך שהוא שומר על תקינות וחוקיות הליך הגביה.

חיסכון ניכר בזמן ונוחות מרבית

ניהול של תיק הוצאה לפועל מחייב את העוסקים במלאכה להשקיע הרבה מאוד זמן, וזמן כידוע לכל, שווה כסף. על הזוכה להגיע פיזית פעמים רבות ללשכת ההוצאה לפועל, להתאזר בסבלנות בזמן שהוא ממתין בתורים אינסופיים, להתקשר פעמים רבות למרכז המידע ולהמתין על הקו כדי לקבל מידע חשוב בנוגע להתפתחויות בתיק ועוד. הבירוקרטיה המורכבת והסבוכה גורמת לרבים להתייאש ופשוט להרים ידיים והלכה למעשה לוותר על החוב. ייצוג של עורך דין בהליך הגביה חוסך זמן יקר כשכול העדכונים בהתפתחויות מועברים ללקוח באופן שוטף מבלי שיצטרך לרדוף אחרי אף אדם או גורם.

מניעה של עימותים עם החייב

אין זה סוד שחייבים רבים מנסים להלך אימים על הזוכה במטרה לגרום לו להירתע מהמשך הניסיונות לגבות את החוב. לעומת זאת במקרה שבו הזוכה מיוצג על ידי עורך דין מקצועי העוסק בהליכי גביה, ברוב המוחלט של המקרים החייב יימנע בכל מחיר מעימות. זאת כיוון שמערך הכוחות שונה לחלוטין במצב זה: החייב מודע לכך שאם ינסה לאיים או להלך אימים על עורך הדין או על הזוכה על מנת ליצור הרתעה, רוב הסיכויים שמהר מאוד המשטרה תיכנס לתמונה. במקרה שבו המשטרה נכנסת לתמונה, אין זה מן הנמנע שימצא את עצמו תוך זמן קצר מאחורי סוגר ובריח, במצב חמור בהרבה. למעשה ברגע שבוחרים לעבוד מול עורך דין להליכי גביה, נמנעים לא רק מעימות ישיר עם החייב אלא מכל מגע ישיר עמו.

המשכית הטיפול בתיק

בנוסף לכל מה שהוזכר לעיל, במקרים רבים הטיפול בתיק עובר לבית המשפט באופן אוטומטי, למשל במקרים שבהם המחאה בנקאית שהוגשה להוצאה לפועל נתקלת בהתנגדות מצד החייב. בבית המשפט הלקוח יכול להמשיך להיות מיוצג על ידי עורך הדין שניהל עד לשלב הזה את תהליך הגביה. למעשה עורך הדין מעניק ללקוח מעטפת שלמה של שירותים היוצרת המשכיות ורצף אחיד לאורך כל הטיפול בתיק, ללא קשר להתפתחויות.

למעבר לדף הבית: law-offices.co.il